Zavřít
1000 znaků zbývá 

Přístrojová pedikúra

Suchá přístrojová pedikúra je odborné ošetření nohou, zejména nehtů a kůže proškoleným personálem, který používá pro ošetření speciální vysokoobrátkové přístroje s frézami.Tento způsob pedikúry, pokud je prováděn proškoleným personálem je maximálně šetrný, velmi účinný a vhodný pro rizikové skupiny populace, zejména pak pro diabetiky.Pedikúra prováděná profesionálními přístroji je pečlivější, šetrnější a při řešení zarůstajících nehtů prakticky nenahraditelná.

Na co se přístrojová pedikúra používá:

·         na ošetření nehtů, především jejich tvarování

·         na ošetření při problémech se zarůstajícími nehty, zdeformovanými nehty

·         na ošetření otlaků, mozolů, zrohovatělé kůže a na kuří oka

·         je vhodná pro diabetické pacienty

Suchá manikúra

Nejběžnější forma manikúry, kterou si dnes dopřává většina žen doma nebo u své manikérky

Jde o poměrně jednoduchý způsob, jak udržet nehty krásné a zdravé.               

Manikúra 

Nejprve upravíme tvar všech nehtů do stejné délky, přičemž vždy přihlížíme k nejkratšímu nehtu. Poté přichází na řadu péče o kůžičku kolem nehtů. Ačkoliv se dříve přebytečná kůžička odstřihávala, dnes je tendence ji spíše zatlačovat, a to z důvodu předcházení zanícení. Po tomto ošetření se ještě kůže změkčuje výživným olejíčkem. Velmi často manikérky končí proces suché manikúry lakováním upravených nehtů. Pro lepší ochranu se ve většině případů aplikuje speciální bezbarvý lak. Výběr laku je odvislý od typu nehtů. Lak dodá nehtům nejen pěkný lesk, ale také výživu a péči.

Na proces suché manikúry mohou navazovat další, dokonalejší způsoby péče o nehty. Ať už jde o obyčejné lakování, P-Shine či nail art neboli zdobení nehtů. Nejjednodušším a velice oblíbeným zdobením bývá francouzská manikúra.

Provádět manikúru dnes patří zejména u žen k běžným kosmetickým úkonům. Krásné, čisté a zdravé nehty jsou důležitým doplňkem našeho vzhledu. Jejich výhody však začali prostřednictvím pánské manikúry objevovat i muži.