Zavřít
1000 znaků zbývá

 

 

Permanentní make-up,neboli mikroimplantace pigmentu do pokožky speciálním přístrojem se převážně používá pro úpravu obočí, rtů, dále pak ke korekci vzhledových vad. Tato technika vychází z modifikace starého tetovacího umění, přičemž základní rozdíl spočívá v hloubce implentace pigmentu.

Permanentní make-up - Praxe od r.1996, stovky spokojených klientů

V posledních letech stále více zákazníků využívá možnosti trvalého nalíčení a tattoo obrázků, neboli permanentního make-upu. Tento může pomoci v korekci některých vad na kráse  např. chybějící chloupky v obočízvýraznění samotného obočí nebo očních linek či kontury rtů, lze korigovat i některé jizvy či skvrnky. Nesmíte zapomínat, že kontury jsou opravdu kontury a líčidla budete nadále potřebovat. Ženy, kterým zcela chybí obočí, tuto metodu velice ocení, nemusí se hlídat v bazénu, u moře, ráno po probuzení apod.

Dočasné tetování
Zákrok se provádí stejným způsobem jako permanentní make-up, pouze se tetují obrázky dle výběru zákazníků. Pokud si netroufáte na trvalé tetování, můžete využít dočasného tetování (toto lze znovu přetetovat i trvalou barvou).

Permanentní make-up, neboli mikroimplantace pigmentu do pokožky speciálním přístrojem se převážně používá pro úpravu obočí, rtů, dále pak ke korekci vzhledových vad. Tato technika vychází z modifikace starého tetovacího umění, přičemž základní rozdíl spočívá v hloubce implentace pigmentu. Permanentní make-up je metoda dočasného líčení. Do horní vrstvy pokožky se speciální jehlou implantují přírodní barviva a lze tak upravit tvar a barvu obočí, rtů či očních linek. Každému zákroku v našem salonu předchází nezávazná a bezplatná konzultace, kde Vám kosmetička sdělí všechny detaily a rady. Při každém sezení jsou použita lokální anestetika. 

(Obočí a rty se umrtvují předem cca 60 min. mastí Emla, oční linky se předem neumtrvují, po prvním projetí se natírá anestetikum, bohužel Emla na oční linky není vhodná). 

Délka jednoho sezení se pohybuje v rozmezí 30 - 120 min. V případě jakýchkoli dotazů kontaktujte paní Jitku Čtrnáctou na konzultaci. 

Důležitá doporučení:

Permanentní make-up se zásadně nedoporučuje pokud i pomalým zranění na vás zůstávají kožní jizvy, jste alergik a Vaše pokožka má tendencik hyperpigmentaci

před zákrokem buďte odpočatí

pro prevenci vzniku oparů používejte před zákrokem dostatek vitamínů

v den aplikace může být mírný otok kolem pigmentovaného místa

1-2 dny po aplikaci místo nemáčet vodou

3-5 dní po aplikaci bude barva obočí o 60% tmavší než vybraný odstín

3-5 dní po aplikaci udržovat pigmentované místo v čistota suchu

3-5 dní trpělivost, než se stroupky začnou samy odlupovata barva bude mít jemnější a přirozenější odstín týden nechodit do bazénu a sauny

    nepoužívat napigmentované místo líčidla ani jiné kosmetické přípravky

    neodstraňovat stroupky násilím

    chránit místo před prudkým sluncem a soláriem faktorem SPF 50

    místo po aplikaci ošetřovat speciálním krémem

    na místo aplikace nepoužívat bělící krémy s AHA kyselinou

    při barvení řas či obočí počítejte s kratší dobou trvání permanentního make-upu z důvodu používání peroxidu

Zdravotní kontraindikace permanentního make-upu

Permanentní make up je činnost, která porušuje integritu lidské kůže, proniká pod pokožku, způsobuje lehké krvácení a přímo do organizmu vpravuje cizorodé látky (barviva), které v určitých případech mohou způsobit i vážnější komplikace. Permanentní make-up lze provést pouze na absolutně zdravou pokožku bez jakýchkoliv chorobných příznaků.  Je samozřejmé, že permanent nemohou podstoupit lidé, kteří trpí určitými nemocemi.

Cukrovka - Diabetes mellitus - obecně jej můžeme charakterizovat tak, že jde o zvýšenou koncentraci glukózy v krvi a ztráty cukru do moči. Vzhledem k vysoké koncentraci cukru v krvi probíhá hojení pokožky déle a permanent make-up může způsobit nehojící se plísňová nebo hnisavá onemocnění. Pokud je tedy člověk těžkým diabetikem, permanent se nedoporučuje a je zbytečným rizikem.

Infekční onemocnění - permanentní make-up se nesmí provádět u osob trpících jakoukoliv infekční nemocí - virová hepatitída, AIDS (z hlediska ochrany vlastního zdraví, ale i zdraví ostatních klientů, je třebake každému přistupovat tak jako by byl HIV pozitivní), onemocněním dýchacího traktu, různými virózami ale i banální rýmou.

Alergie - pokud je klient těžkým alergikem, trpící na exémy či nesnášenlivostí různých kovů, které při styku z pokožkou mohou způsobovat potíže, není možné permanentní make-up provést z důvodu špatné hojení inkriminovaného místa.

Kožní onemocnění - pokud klient trpí jakoukoliv kožní nemocí (psoriáza, plísňové onemocnění aj.) není možné PM provést. Tetovat jemožno pouze pokožku zdravou bez zjevných příznaků jakéhokoliv onemocnění.

Opary - pokud klientka trpí na opary a má zájem o permanentní make-up rtů, je třeba ji upozornit, že pravděpodobnost výskytu oparu po PM je poměrně velká.

Keloidní jizvy - pokud má klient sklon k tvorbě keloidních jizev je lepší permanentní make-up neprovádět, protože výsledný efekt by nemusel být optimální.

Těhotenství - pokud máme zájem o permanentní make-up v těhotenství, šestinedělí či době kojení je třeba od tohoto upustit a počkat sina dobu alespoň 3 měsíce po ukončení kojení. Představuje jak fyzickou tak psychickou zátěž a v této době obojí není vhodné.

Osoby pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek, každý člověk by k permanentnímu make-upu měl přistupovat zodpovědně a alkohol či jiné drogy mohou způsobit zvýšenou krvácivost.

Nemoci krve - klienti s poruchami srážlivosti krve, či jinými nemocemi krve nemohou permanent podstoupit

Osoby psychicky labilní - permanent make-up je částečněbolestivou záležitostí a je třeba zvážit, zvláště u osob citlivých na bolest,míru rizika. Dále osoby s jakoukoliv psychickou zátěží, či onemocněním, by si měli zákrok dobře rozmyslet.

Dárci krve - pokud jste dobrovolným dárcem krve, je třeba počítat s tím, že 1 rok po tetování (permanentní make-up, piercingu, endoskopiiči laparoskopické operaci) je darování krve zakázáno.

Děti a nezletilci - permanent je možné až od 18 let, kdy je za sebe člověk právně zodpovědný. Do té doby je nutný souhlas rodičů. Je však lépe počkat do dovršení 18 let z důvodu psychické, fyzické a sociální vyzrálosti.

 - doporučujeme, aby diabetici, osoby s poruchou štítné žlázy a osoby pobírající léky na ředění krve, zákrok konzultovali s lékařem.